Biorewitalizacja skóry twarzy skupia się na naturalnych metodach pobudzania tkanek do regeneracji, odnowienia i naprawy. Odmładzanie skóry twarzy zabiegami o charakterze biorewitalizacyjnym ma potwierdzoną skuteczność i cieszy się ogromnym zainteresowaniem w ostatnich latach. Wyjaśniamy, na czym polega biorewitalizacja skóry i w jaki sposób kwas hialuronowy przywraca skórze dawną jędrność, zdrowy blask i naturalne piękno.
Z tego artykułu dowiesz się:
- Czym jest biorewitalizacja skóry twarzy i czemu służy?
- Jakimi metodami wykonuje się biorewitalizację skóry twarzy?
- Jakie efekty oferuje biorewitalizacja skóry twarzy kwasem hialuronowym?
Czym jest biorewitalizacja skóry twarzy i czemu służy?
Biorewitalizacja skóry twarzy to w pewnym uproszczeniu odmładzanie skóry. Jej istotą są jednak nie zabiegi operacyjne, ale metody ukierunkowane na stymulowanie naturalnych procesów regeneracji i odnowy komórek poprzez zastosowanie specjalistycznych preparatów, takich jak np. kwas hialuronowy (HA) czy kolagen. Zabiegi biorewitalizacji skóry twarzy wymagają niekiedy iniekcji aktywnych preparatów o działaniu odmładzającym w rewitalizowane partie skóry. Istnieją również zabiegi odmładzające, które pobudzają skórę do odnowy i odbudowy bez konieczności użycia igieł.
Tym, co warto o biorewitalizacji wiedzieć jest jednak głównie to, jakim w praktyce służy ona celom. Zabiegi biorewitalizacji skóry twarzy to przede wszystkim zabiegi upiększające i odmładzające, dzięki którym skóra odzyskuje elastyczność i jędrność typową dla młodych komórek tej tkanki, a dodatkowo poprawia się jej wygląd i kondycja. Biorewitalizacja skóry, zwłaszcza oparta o kwas hialuronowy, stosowana jest również jako metoda przyspieszająca gojenie się ran, metoda niwelowania niedoskonałości skóry oraz skuteczny sposób spowalniania niekorzystnych zmian związanych ze starzeniem się.
Jakimi metodami wykonuje się biorewitalizację skóry twarzy?
Biorewitalizacja skóry twarzy obejmuje w praktyce wiele różnorodnych zabiegów, które wykorzystują różnego rodzaju naturalne biostymulatory tj. substancje pobudzające skórę do odnowy. Odmładzanie skóry twarzy może więc opierać się m.in. na wykorzystaniu antyoksydantów, aminokwasów, białek, komórek macierzystych czy dobroczynnych właściwości kwasu hialuronowego, który jest zdecydowanie najpopularniejszym naturalnym biostymulatorem we współczesnej medycynie estetycznej.
Kwas hialuronowy to istotny składnik w młodej skórze – wraz z upływem czasu jego poziom w skórze stopniowo maleje, co skutkuje utratą napięcia skóry, jej przesuszeniem i zwolnieniem procesów regeneracji. W celu zwiększenia skuteczności terapii odmładzających skórę twarzy kwasem hialuronowym tworzone są nowe, coraz efektywniej działające formuły preparatów i kosmetyków z kwasem hialuronowym. Tego rodzaju specjalistyczne preparaty wytwarza MediXa, partner naszej firmy i dostawca najbardziej innowacyjnych produktów do rewitalizacji skóry.
Jakie efekty oferuje biorewitalizacja skóry twarzy kwasem hialuronowym?
Ponieważ biorewitalizacja skóry twarzy oznacza w praktyce jej odnowienie i regenerację, najważniejszym efektem zabiegów z kwasem hialuronowym jest nawilżenie, odżywienie i wyraźne odmłodzenie skóry twarzy – skóra staje się po kuracji jędrniejsza, bardziej elastyczna, wygląda zdrowiej i promienniej. Odmładzanie skóry kwasem hialuronowym pozwala ponadto niwelować różnorodne niedoskonałości skóry wywołane upływem czasu, ale nie tylko.
Kwas hialuronowy pomaga zredukować widoczność zmarszczek, blizn, przebarwień i plam pigmentacyjnych, poprawiają się koloryt oraz tekstura skóry. Odmładzanie skóry twarzy kwasem HA jest przy tym kuracją coraz powszechniej dostępną, sprawdzoną, nieinwazyjną i szybką. Biorewitalizacja skóry twarzy kwasem hialuronowym oferuje długotrwałe efekty i może być stosowana niemal u każdej osoby (nie ma zbyt wielu przeciwwskazań do zastosowania terapii z użyciem HA, białek czy aminokwasów naturalnie występujących w skórze).