odmładzanie miejsc intymnych

Na czym polega odmładzanie miejsc intymnych?

Odmładzanie miejsc intymnych z roku na rok staje się coraz efektywniejsze za sprawą dynamicznego rozwoju ginekologii estetycznej , a zabiegi odmładzające coraz bardziej przystępne. Rewitalizacja miejsc intymnych coraz skuteczniej rozwiązuje też uciążliwe problemy kobiece i to nie tylko te związane z okresem menopauzy. Jakie zabiegi wykorzystuje się do odmładzania miejsc intymnych? Jakie są ich efekty i czy warto z nich korzystać?

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Czemu służy odmładzanie miejsc intymnych?
  2. Jakie zabiegi obejmuje rewitalizacja miejsc intymnych?
  3. Czy odmładzanie miejsc intymnych ma sens?

Czemu służy odmładzanie miejsc intymnych?

Odmładzanie miejsc intymnych ma na celu przywrócenie młodego i atrakcyjnego wyglądu okolic intymnych i poprawienie ich kondycji, co z kolei przekłada się na lepsze funkcjonowanie intymnych części ciała. Niechirurgiczne zabiegi odmładzania miejsc intymnych skupiają się w związku z powyższym na stymulowaniu mikrokrążenia i metabolizmu skóry narządów intymnych, pobudzaniu procesów regeneracji i odnowy komórek.

Rewitalizacja miejsc intymnych wykorzystujące naturalne procesy regeneracji i odbudowy tkanek pozwala zwiększyć jędrność i elastyczność skóry okolic intymnych, poprawić ich ukrwienie, poziom nawilżenia i odżywienia, a w praktyce zapewnić im zdrowy i młody wygląd. Odmładzanie okolic intymnych przyczynia się w ten sposób nie tylko do eliminacji dolegliwości związanych z menopauzą, jak np. suchość okolic intymnych i ich większa podatność na podrażnienie, ale też niweluje inne poważne problemy kobiece, które pojawiają się niezależnie od wieku.

Zabiegi rewitalizacji miejsc intymnych pozytywnie wpływają również na samoocenę, korygując niedoskonałości w obrębie intymnych sfer, uwalniają od dyskomfortu z nimi związanego. Poprzez poprawę wyglądu okolic intymnych, lepsze nawilżenie oraz zwiększenie wrażliwości na bodźce odmładzanie miejsc intymnych wpływa pozytywnie również na jakość doznań seksualnych.

Jakie zabiegi obejmuje rewitalizacja miejsc intymnych?

Zabiegi rewitalizacji miejsc intymnych wykorzystują różne metody i preparaty, których właściwości pomagają niwelować efekty upływu czasu i zapobiegać starzeniu się tkanek. Rewitalizacja okolic intymnych często sięga więc po biologicznie aktywne substancje, których odmładzająca moc została potwierdzona naukowo i praktycznie.

Zabiegi odmładzające skórę najczęściej wykorzystują antyoksydanty, aminokwasy, białka i ich mieszaniny. Bardzo popularna w ostatnim czasie stała się też np. karboksyterapia wykorzystująca odmładzającą moc dwutlenku węgla. Zdecydowana większość profesjonalnych zabiegów odmładzających miejsca intymne wymaga wizyty w gabinecie medycyny lub ginekologii estetycznej. Są jednak aktualnie dostępne również domowe zabiegi rewitalizacji miejsc intymnych, które można z łatwością i przy zachowaniu pełnej prywatności przeprowadzić samodzielnie, aby poprawić wygląd stref intymnych i pozbyć się uciążliwych kobiecych dolegliwości.

Czy odmładzanie miejsc intymnych ma sens?

Rewitalizacja stref intymnych oferuje wiele wyżej wymienionych korzyści i są to zyski, które można osiągnąć dzięki nowym technologiom i postępowi w naukach medycznych stosunkowo łatwo. Odmładzanie miejsc intymnych nie zawsze musi wiązać się z interwencją chirurgiczną. Są to często zabiegi małoinwazyjne i delikatne, a dodatkowo istnieją nawet wspomniane specjalne kuracje przygotowane do samodzielnej aplikacji, dzięki którym każda kobieta może łatwo poprawić wygląd miejsc intymnych i zwiększyć komfort w tych okolicach.

Warto zdecydować się na odmładzanie miejsc intymnych, zwłaszcza jeśli odczuwasz niezadowolenie z tego, jak prezentujesz się w negliżu, zbliżenia są dla Ciebie nieprzyjemne, odczuwasz suchość pochwy, chcesz odzyskać pełną sprawność i dawny powab „na dole” po przebytym porodzie.

 

Koszyk