Ejal40

Ejal40 to biorewitalizacja skóry twarzy i ciała

Z wiekiem zawartość kwasu w skórze znacząco obniża się, co wraz ze zmianami zachodzącymi we włóknach sprężystych i kolagenowych powoduje odwodnienie, spadek elastyczności i zaniki skóry, co klinicznie przejawia się suchością skóry, występowaniem zmarszczek i bruzd . Zmiany zachodzące w macierzy pozakomórkowej w związku ze zmniejszoną koncentracją kwasu hialuronowego powodują także spadek właściwości lepko-sprężystych skóry, doprowadzając do jej osłabienia i wzmożonej podatności na urazy oraz postępującej z wiekiem kruchości naczyń krwionośnych.

Jedną z najlepszych metod odmładzania i pobudzania skóry do regeneracji jest mezoterapia; działający miejscowo niechirurgiczny zabieg medyczny polegający na dostarczeniu bezpośrednio do skóry właściwej regenerujących lub odżywczych (zwykle niesieciowany kwas hialuronowy lub preparaty wytworzone z krwi). W tym celu wykonuje się po KILKADZIESIĄT nakłuć igłą po każdej stronie twarzy. Zasinienia i niezbyt estetyczny wygląd utrzymujący się przynajmniej kilka dni po zabiegu są nie do uniknięcia. Ponadto efekt napięcia i odmłodzenia skóry widoczny jest po kilku zabiegach wykonanych w odstępie 4-6 tygodni. Problem dla osób wrażliwych stanowi też bolesność kilkudziesięciu wkłuć igłą odczuwalna pomimo stosowanego znieczulenie topicznego.

Nowa terapia Ejal40 definiuje na nowo pojęcie mezoterapii:

  • jest całkowicie naturalna
  • efekt jest widoczny natychmiast po zabiegu,
  • zachowany jest długookresowy efekt regenerujący klasycznej mezoterapii
  • konieczne jest wykonanie tylko 8 wkłuć igłą
  • zabieg jest krótki, prawie bezbolesny i nie pozostawia śladów oprócz efektu WOW
 

Ejal40

Wskazanie do zastosowania Ejal40 to biorewitalizacja skóry twarzy i ciała. Skóra:

  • odwodniona, przesuszona lub/i wiotka
  • narażona na promieniowanie UV, działanie klimatyzacji
  • z rozstępami , przebarwieniami jako terapia wspomagająca inne metody
  • terapia przygotowująca do zabiegów z użyciem wypełniacza

Terapia Ejal40 polega na podaniu niesieciowanego, stabilizowanego elektrochemicznie kwasu hialuronowego w 4 punkty BRP (BioRevitalizationPoint ) po każdej stronie twarzy. W niektórych przypadkach wskazane jest dodanie jeszcze piątego punktu centralnie na środku policzków. W każdy punkt podawane jest jedynie 0.2ml preparatu dzięki czemu rozpieranie tkanek jest niewielkie a co za tym idzie zabieg bezbolesny. 4 bolusy Ejal40 napinają skórę powodując natychmiastowy efekt jej wygładzenia i uniesienia.

 

 

Dzięki precyzyjnemu dobraniu tylko średnich łańcuchów kwas hialuronowego o masie 1.200-1.800 kDa i strukturze lewoskrętnej helisy w procesie elektrochemicznym wytwarzają się tzw. mostki wodorowe stabilizujące strukturę (interchain ion bonding – międzyłańcuchowe wiązania jonowe). Dzięki temu łańcuchy tworzące Ejal40 rozpadają się stopniowo długo uwalniając do skóry krótkie fragmenty. Te zaś poprzez aktywację receptorów znajdujących się na powierzchni fibroblastów stymulują produkcję natywnej macierzy pozakomórkowej (kwas hialuronowy, kolagen, elastyna) rewitalizując skórę. Tak więc Ejal40 działa natychmiastowo jak i długookresowo jak klasyczna mezoterapia.

Ejal40 jest produktem bezpiecznym ze względu na brak jakichkolwiek „wzmacniaczy” chemicznych, które mogą powodować działania niepożądane. To czysty kwas hialuronowy, który wzmocniony efekt osiąga poprzez właściwą selekcję długości łańcuchów i odpowiednie właściwości reologiczne. Ekonomiczny i przyjazny dla środowiska. Produkowany we Włoszech i posiadający certyfikat CE dla wyrobu medycznego.

© Massmedica 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonianie Simple Med

Koszyk