jak stosować prolon?

Jak stosować ProLon?

Dostajemy od Was wiele pytań dotyczących tego, jak stosować ProLon i czy ProLon jest dietą dla każdego. Ten 5-dniowy program żywieniowy jest bezpieczny i przebadany klinicznie przez szereg naukowców dbających o przygotowanie posiłków optymalnie odżywiających organizm. Jak każda dieta jednak zawiera pewne przeciwwskazania i na nie chcemy zwrócić Wam uwagę.

ProLon to dieta dla ludzi zdrowych

Jeśli jesteś osobą ogólnie zdrową i zależy Ci na poprawieniu swojego samopoczucia, jeśli masz nadwagę, i zależy Ci na zarządzaniu swoją wagą w łatwy i zdrowy sposób, a także jeśli typowe dla chorób przewlekłych markery są podwyższone, to ProLon będzie doskonałym rozwiązaniem. Nie zalecamy stosowania ProLon w kilku przypadkach:

 • U osób poniżej 18. roku życia,
 • Kobiety w ciąży lub karmiące piersią,
 • U osób uczulonych na orzechy lub soję,
 • U osób z indeksem masy ciała (BMI) <18,
 • U osób ze zdiagnozowaną poważną chorobą, chyba że stosowanie ProLon zostało zatwierdzone na piśmie przez lekarza specjalistę,
 • U osób silnie osłabionych chorobą lub procedurami medycznymi,
 • U osób przyjmujących leki, których przyjmowanie może być niebezpieczne przy spożywaniu diety z ograniczoną ilością kalorii, chyba że stosowanie zostało zatwierdzone na piśmie przez lekarza specjalistę,
 • U osób z cukrzycą (typu 1 i typu 2), chorobami sercowo-naczyniowymi i nowotworami, chyba że stosowanie zostało zatwierdzone na piśmie przez licencjonowanego lekarza. ProLon nigdy nie powinien być łączony z lekami obniżającymi stężenie glukozy, takimi jak metformina lub insulina,
 • Głodówka jest niedozwolona u osób z określonymi chorobami metabolicznymi, które wpływają na glukoneogenezę,
 • U osób z historią poważnych chorób serca, w szczególności z niewyrównaną zastoinową niewydolnością serca, klasy 2 wg NYHA lub większą lub LVEF <40% w przypadku jakiejkolwiek wcześniejszej oceny,
 • Osoby z przypadkami omdleń z powodu ograniczenia kalorii lub z powodu innych chorób współistniejących,
 • U osób, które mają specjalne potrzeby dietetyczne niezgodne z planem posiłków firmy ProLon,
 • Osoby z zaburzeniami pracy wątroby lub nerek, na które mogą mieć wpływ niska zawartość glukozy i białka w diecie.
 • Jeśli którykolwiek z wyżej wymienionych przypadków Cię dotyczy, skonsultuj się z lekarzem w celu omówienia możliwości rozpoczęcia programu dietetycznego ProLon. Taką konsultację zalecamy także wówczas pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości oraz w celu potwierdzenia, że dieta imitująca głodówkę nie będzie miała negatywnego wpływu na Twój organizm.

Jak stosować ProLon – Alergeny

ProLon to dieta oparta o produkty pochodzenia roślinnego. Nie zawiera laktozy ani glutenu. Koniecznie zwróć jednak uwagę na to, czy nie jesteś uczulony na któryś ze składników (np. oliwki, orzechy, sezam, migdały, soję czy seler). Nie zalecamy stosowania ProLon w przypadku alergii pokarmowych ani pomijania czy zastępowania posiłków zawierających alergeny. Jeśli masz wątpliwości, czy możesz i jak stosować ProLon oraz czy lista zawartych składników będzie dla Ciebie bezpieczna, skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem programu.

Stosuj ProLon zgodnie z zaleceniami

Wspomnieliśmy już o tym, że nie powinno się zastępować ani pomijać posiłków. W zestawie ProLon znajduje się instrukcja, w której dokładnie opisany został plan programu żywieniowego i sposób przyjmowania posiłków oraz L-Drink. ProLon został opracowany w taki sposób, by wszystkie niezbędne składniki odżywcze znalazły się w posiłkach i suplementach diety. Jeśli jednak czujesz, że musisz wypić kawę, dopuszcza się spożycie 1 filiżanki dziennie. Do zup możesz również dodać świeże zioła i niedużą ilość cytryny w celu doprawienia posiłku. Możesz również wypić herbatę, nieznajdującą się w zestawie, o ile nie zawiera kofeiny.

Co możesz zrobić jeśli poczujesz się źle?

Jeśli jesteś osobą zdrową oraz nie występują u Ciebie żadne alergie pokarmowe, a mimo to poczujesz się źle podczas stosowania diety, skonsultuj się z lekarzem prowadzącym. ProLon jest niskokaloryczny, dlatego może wystąpić uczucie słabości i możliwe są zawroty głowy, ponieważ ciało dostosowuje się do zmian, zwłaszcza drugiego dnia stosowania. Są to normalne objawy. Zazwyczaj w dniu 3 słabną. W przypadku ostrych objawów można jednak pić soki owocowe i należy zgłosić się do lekarza lub zadzwonić pod 112 w sytuacjach awaryjnych. Nie kontynuuj diety na siłę, jeśli odczujesz wyjątkowo złe samopoczucie.

Jak często powtarzać ProLon

To zależy od pomiarów Twojego stanu zdrowia, oceny i zalecenia lekarza; dla większości względnie zdrowych osób zalecamy powtarzanie diety 3 do 4 razy w roku. Natomiast dla osób z wysokim poziomem wielu biomarkerów w kierunku starzenia się, cholesterolu, IGF-1, CRP, ciśnienia krwi, tłuszczu trzewnego itp. konsultant medyczny może podjąć decyzję o zaleceniu 6-12 cykli ProLon w roku. U pacjentów z bardzo wysokim ryzykiem można go podawać co 15 dni.

Mamy nadzieje, że po przeczytaniu wpisu wiesz jak stosować ProLon. Jeżeli jednak pojawiły się pytania zachęcamy Cię do kontaktu lub zajrzyj na oficjalną stronę ProLon!

Koszyk