Dieta ProLon

Dieta ProLon – ile kosztuje i na czym polega?

ProLon jest pierwszą na świecie dietą imitującą głodówkę. Opiera się na odpowiedniej kombinacji składników odżywczych, których zadaniem jest stymulacja procesów regeneracyjnych i odmładzających w organizmie. Stosowanie tej diety skutkuje uregulowaniem poziomu cholesterolu i glukozy we krwi oraz zminimalizowaniem stanów zapalnych. Jak działa i ile kosztuje dieta ProLon?

Jak działa dieta ProLon?

Dieta ProLon to model odżywiania, którego twórcą jest włoski biolog, Valter Longo. Jej głównym założeniem jest naśladowanie postu bez konieczności pomijania posiłków. Za pośrednictwem przyjmowanych pokarmów do organizmu dostarczane są niezbędne składniki odżywcze, które wspierają równowagę metaboliczną. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie zagrożeń, które niesie ze sobą tradycyjna głodówka. Mowa tutaj przede wszystkim o zmęczeniu, niskim poziomie energii, niskim ciśnieniu oraz niskim poziomie cukru we krwi.

Co wchodzi w skład diety ProLon?

Analizując, jak działa dieta ProLon, należy wspomnieć również o jadłospisie. Plan żywieniowy obejmuje posiłki bogate w niskoglikemiczne węglowodany i zdrowe tłuszcze, a jednocześnie ograniczające ilość białka roślinnego oraz kalorii. Tym sposobem komórki organizmu dostają informację o braku odżywienia i tym samym aktywują tzw. szlaki przeciwstarzeniowe regenerujące tkanki. W jadłospisie znajdziemy owoce, warzywa, orzechy oraz herbatę. Plan żywieniowy obejmuje 5 dni w miesiącu w ciągu kolejnych kilku miesięcy.

Przykładem takiego planu żywieniowego jest innowacyjny ProLon 5-day, dostępny w dwóch wersjach smakowych do wyboru. W trakcie jego stosowania możemy korzystać ze wszystkich zalet postu, jedząc zdrowe, roślinne posiłki. Zadaniem programu jest odżywienie organizmu oraz oczyszczenie komórek od wewnątrz. Co ważne, organizm zachowuje równowagę metaboliczną, następuje szybka redukcja tkanki tłuszczowej oraz napływ energii. Program opiera się na pysznych potrawach dostarczanych w wygodnych opakowaniach.

Jak działa dieta ProLon – korzyści

Prowadzone badania dotyczące tej diety przyniosły dosyć ciekawe rezultaty w kwestii korzyści zdrowotnych dla organizmu. Najważniejszym z nich było stwierdzenie, że osoby stosujące tę dietę, straciły tłuszcz brzuszny oraz zmniejszyły masę ciała. Jednocześnie ich beztłuszczowa masa mięśniowa została utrzymana. Poziom cholesterolu u badanych spadł, a ciśnienie krwi unormowało się. Tym samym udowodniono, że dieta ProLon jest skuteczna w minimalizowaniu czynników ryzyka starzenia oraz chorób wynikających z wieku.

Do kolejnych zalet można zaliczyć spadek we krwi poziomu cukru, insuliny oraz insulinopodobnego czynniku wzrostu (IGF-I). Wysoka wartość tego wskaźnika świadczy o zwiększonym ryzyku zachorowania na nowotwór. U niektórych pacjentów badania potwierdziły również regenerację układu immunologicznego. Ponadto warto podkreślić, że dieta jest skuteczna pomimo krótkiego okresu jej stosowania, który w żadnym stopniu nie przeszkadza w prowadzeniu normalnego trybu życia.

Działanie diety ProLon – czy ma jakieś wady?

Dieta ProLon, podobnie jak każdy zindywidualizowany plan żywieniowy, ma swoje wady i zalety. Przed podjęciem decyzji o zastosowaniu tej diety warto skonsultować się z dietetykiem lub lekarzem. Mówiąc o wadach, należy zwrócić uwagę na fakt, że eliminacja mięsa i jajek w planie żywieniowym może przyczynić się do zmniejszenia spożycia wysokojakościowego białka. W konsekwencji mogą pojawić się problemy z przyswajaniem żelaza, witaminy B12 oraz fosforu. Z tego powodu należy regularnie kontrolować wszystkie parametry.

Ile kosztuje dieta ProLon?

Zastanawiając się, ile kosztuje dieta ProLon, należy wziąć pod uwagę długość trwania planu żywieniowego. Zakup pięciodniowego programu w diecie ProLon to koszt 700-1000 zł. Cena uzależniona jest od sprzedawcy.

Koszyk