anty-aging

Anti-aging – na czym polega i czy warto go stosować?

Anti-aging to dziedzina medycyny estetycznej i regeneracyjnej, która w ostatnich latach szczególnie przyspieszyła i zyskała na popularności. Rozmaite kuracje anti-aging pomagają ludziom na całym świecie cieszyć się ponownie młodym wyglądem i witalnością mimo upływu czasu. Na czym polega anti-aging i czy warto korzystać z jego dobrodziejstw?

Z tego wpisu dowiesz się:

  1. Co to jest anti-aging i na czym polega?
  2. Jakie korzyści zapewniają kosmetyki i terapie anti-aging?
  3. Dlaczego warto stosować kuracje anti-aging?

Co to jest anti-aging i na czym polega?

Jako anti-aging definiuje się wszelkie procedury medyczne i kosmetyczne oraz wykorzystywane w nich preparaty, które skoncentrowane są na zatrzymaniu, spowolnieniu, a nawet odwróceniu zmian wywołanych procesami starzenia. Innymi słowy, kuracja anti-aging to kuracja odmładzająca lub przeciwstarzeniowa. Zabiegi anti-aging najczęściej wykorzystują nowe technologie i urządzenia, np. działanie laserów, ultradźwięków itp., a także odkrycia medyczne, dzięki którym można skutecznie stymulować procesy regeneracji, odnowy i odbudowy tkanek ciała, a także hamować ich starzenie.

Kosmetyki anti-aging mają w składzie nowatorskie formuły związków o właściwościach odmładzających, np. kwas hialuronowy i jego pochodne (dobrym tego przykładem jest innowacyjne rewitalizujące serum z kwasem hialuronowym Insta Rejuvenation HA Serum Biohyalux), a zabiegi czy diety odmładzające bazują na mechanizmach odkrytych i przebadanych przez współczesną naukę.

Jakie korzyści zapewniają kosmetyki i terapie anti-aging?

Kuracje anti-aging to różnorodne zabiegi, programy żywieniowe i treningowe, a także kosmetyki odmładzające, dlatego mogą one mieć w praktyce bardzo różne efekty. Wszystkie jednak terapie anti-aging zmierzają do tego, by odmłodzić ciało (i umysł) oraz przywrócić mu funkcje i wygląd utracone na skutek upływu czasu. W zależności od technologii, metody czy typu zabiegu anti-aging może zapewniać młodszy wygląd skórze: poprawiać jej kondycję, ujędrniać i wygładzać, ale też np. spowalniać procesy starzenia się w całym organizmie i jednocześnie stymulować procesy regeneracji wszystkich komórek ciała.

Takie ogólnoustrojowe i holistyczne efekty zapewnia na przykład rewolucyjna dieta ProLon®, która wykorzystuje mechanizm głodówki i wywoływanej postem autofagii do pobudzenia procesów odnowy na poziomie komórkowym. Program żywieniowy ProLon® poprzez specjalnie skonstruowaną i zbilansowaną dietę nie tylko więc poprawia wygląd skóry i ją odmładza, ale też m.in. redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej, reguluje poziom cholesterolu i glukozy we krwi, eliminuje stany zapalne, a poprzez to wszystko dodaje energii, witalności i poprawia ogólne samopoczucie fizyczne i psychiczne.

Dlaczego warto stosować kuracje anti-aging?

Za skuteczność zabiegów anti-aging odpowiadają dobrze przebadane i bezpieczne technologie, nie ma więc mowy w przypadku kosmetyków odmładzających czy kuracji anti-aging o eksperymentach, czy jakimkolwiek zagrożeniu dla zdrowia. Pochodzące ze sprawdzonych źródeł preparaty anti-aging oraz wykonywane przez profesjonalne gabinety zabiegi odmładzające są sprawdzone i certyfikowane, a przy tym posiadają gwarancję efektywności.

Oznacza to, że dieta anti-aging czy krem faktycznie oferują rezultaty, które ich twórca im przypisuje i zostało to dowiedzione. Każda sprawdzona kuracja anti-aging nie jest więc ani stratą czasu, ani stratą pieniędzy, a wszelki wysiłek w nią włożony procentuje i to bardzo korzystnie. Zabiegi i diety odmładzające nie tylko przywracają nam młody wygląd, ale poprawiają nasze zdrowie, pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie mentalne i fizyczne, a także podnoszą wydajność. Czego w kwiecie wieku można chcieć więcej?

Koszyk