MAGNEZIX

IMPLANTY PRZYSZŁOŚCI

Chirurgia urazowa często wiąże się z dyskomfortem pacjentów, powodowanym niewłaściwym dopasowaniem się implantów. Oferujemy innowacyjne rozwiązania, ułatwiające wykonywanie operacji oraz doskonale tolerowane przez pacjentów w każdym wieku.

 
MAGNEZIX – BIODEGRADOWALNE IMPLANTY ZE STOPU MAGNEZU

Magnezix to jedyne na świecie, rewolucyjne implanty wykonane ze stopu magnezu. Cechują się łączeniem zalet polimerów (biodegradowalność) i stali czy tytanu (wytrzymałość mechaniczna).

REWOLUCJA W DZIEDZINIE TRAUMATOLOGII
Chirurgia urazowa często wiąże się z dyskomfortem pacjentów, powodowanym niewłaściwym dopasowaniem się implantów. Co więcej, wymagana jest powtórna operacja w celu usunięcia metalu. Magnezix to  rewolucyjne, biodegradowalne implanty, które eliminują wszystkie te niedogodności.
Magnezix ma właściwości mechaniczne metalu, ale ulega stopniowej biodegradacji w ciele i jest całkowicie zastępowany endogenną tkanką po okresie od roku do 3 lat.
Jest to unikalne rozwiązanie, dzięki któremu nie jest konieczna ponowna operacja usunięcia metalu – doskonałym zatem zastosowaniem będą operacje u dzieci i młodzieży.

Zastosowanie

  • śródstawowe i pozastawowe złamania
  • pseudoartozy, artrodezy i osteotomie
  • złamania awulsyjne
  • złamania kostno-chrzęstne
 

Zalety Magnezix

  • po okresie od roku do 3 lat znika – jest zastępowany przez naturalną tkankę kostną
  • nie powoduje bólu i dyskomfortu u pacjenta
  • mniejsze ryzyko komplikacji i powikłań
  • oszczędza czas i koszty
  • nie zawiera niklu, aluminium, kobaltu ani chromu
  • nie powoduje alergii

EXABONE – INNOWACYJNY MINERALNY SUBSTYTUT KOŚCI

PASTA EXABONE -ZAAWANSOWANY TECHNOLOGICZNIE NANO MATERIAŁ REPLIKUJĄCY NATURALNĄ, MINERALNA FAZĘ ZDROWEJ LUDZKIEJ KOŚCI

Pasta EXABONE jest zaprojektowana do szerokiego stosowania jako wypełniacz nie podlegający bezpośredniemu, pełnemu obciążaniu w: chirurgii kręgosłupa, osteotomiach, cystach i ubytkach kości, złamaniach, rekonstrukcjach panewki etc. Może być mieszany z syntetyczną lub autologiczną kością, szpikiem lub krwią.

Optymalna lepkość pozwala na kompletne i łatwe wypełnienie ubytków, zapewniając doskonały kontakt na powierzchni implantu i odporność na wypłukiwanie. Nano powierzchnia EXABONE PASTE jest 50 do 100 razy większa niż tradycyjnych substytutów kości.

EXABONE HA / TCP

EXABONE HA / TCP to syntetyczny dwufazowy biomateriał nowej generacji (występujący w granulkach lub bloczkach) o zoptymalizowanych właściwościach, dopasowany do wewnętrznej struktury zdrowej ludzkiej kości gąbczastej. Posiada idealny stosunek porowatości i wytrzymałości, dający lepsze wyniki.

Struktura wewnętrzna EXABONE HA / TCP i dwufazowa kompozycja tworzą silnie osteokondukcyjne środowisko wspomagające regenerację kości z kontrolowaną resorpcją. Skuteczność dwufazowego biomateriału zastępującego kości jest poparta 25-letnią historią kliniczną, tysiącami publikacji i opublikowanych badań klinicznych.

Koszyk