Spółka

7-1.png

OPIS DZIAŁALNOŚCI

Firma Massmedica zajmuje się dystrybucją implantów i innych materiałów medycznych stosowanych w leczeniu chorób układu narządu ruchu, a także w medycynie regeneracyjnej. Spółka specjalizuje się w produktach wysoko technologicznych (niegenerycznych). Spółka oferuje wyroby wytwarzane przez producentów europejskich oraz amerykańskich, gwarantujących najwyższy poziom jakości i wykorzystujących w procesach produkcyjnych najnowsze technologie. Głównymi dostawcami Spółki są międzynarodowe przedsiębiorstwa produkcyjne, posiadające ugruntowaną pozycję na rynku, takie jak Corin, LARS, coLigne, Materialise, Merete, Argomedical, Exabone, RegenLab, Oligomedic, Anteiss, Biomatlante. Produkty dostawców Spółki spełniają wszelkie niezbędne normy dotyczące wyrobów medycznych.

 

Oferta Massmedica obejmuje głównie endoprotezy stawów, poza tym Spółka oferuje elastyczne implanty do kręgosłupa, endoprotezy nowotworowe, niszowe implanty traumatologiczne, substytuty kości, preparaty autogenne (biologiczne) oraz oparte na kwasie hialuronowym. Massmedica działa głównie na terenie Polski, w niewielkim stopniu sprzedaż adresuje do niektórych krajów Europy Środkowo-Wschodniej, m.in. Białorusi oraz Czech.

 

Spółka posiada dwie linie biznesowe:

Evo Tested – w ramach której Spółka oferuje produkty z zakresu medycyny rekonstrukcyjnej. Firma jest dystrybutorem najwyższej jakości endoprotezy stawów (produkcja Corin oraz Merete), w tym również indywidualnie drukowanych 3D (współpraca z Materialise). Oferta w ramach tej linii obejmuje także skoncentrowane kwasy hialuronowe (Ettsons), PRP oraz PRP łączone z kwasem hialuronowym (RegenLab) a także implanty do medycyny sportowej (Lars, Tissue Regenix).

Forever Young – linia, którą Spółka dopiero rozwija. Produkty oferowane w ramach tej linii dedykowane są medycynie anti-aging i regeneracyjnej. Zawiera ona preparaty służące obniżeniu wieku biologicznego i eliminacji czynników ryzyka chorób cywilizacyjnych (ProLon), suplementy pobudzające rekonstrukcję tkankową (Auracos), innowacyjne wypełniacze na bazie kwasu HA (Cytosial). Całość uzupełnia linia specjalistycznych dermokosmetyków (Silver Wave).

PLANY ROZWOJU

Celem strategicznym Spółki jest wzmocnienie aktualnej pozycji rynkowej, jak również organiczny rozwój pozwalający na dołączenie do grona czołowych dystrybutorów produktów z zakresu medycyny rekonstrukcyjnej jak również regeneracyjnej.

 

Spółka przewiduje zrealizować następujące cele:

 

Rozwój działalności w obrębie rynku medycyny estetycznej oraz regeneracyjnej

Zarząd Spółki upatruje szansy w stale wzrastającym zapotrzebowaniu na produkty medycyny estetycznej i regeneracyjnej. Według prognoz przedstawionych przez GUS, wzrost mediany wieku będzie postępował. Ponadto liczba osób starszych (mających ponad 65 lat) w Polsce, wg prognoz GUS, wzrośnie o niemal 1,5 mln do roku 2020. Ze względu na fakt, że klientami Spółki w zakresie produktów medycyny regeneracyjnej i antystarzeniowej są głównie prywatne gabinety lekarskie, rynek ten charakteryzuje się możliwością narzucenia wysokich marż (brak ograniczeń związanych ze stawkami refundacyjnymi NFZ). Z końcem trzeciego kwartału 2018 roku utworzono w Spółce nowy dział sprzedażowy i zatrudniono 50% przedstawicieli handlowych z docelowego składu. Obecnie pracownicy ci przechodzą odpowiednie szkolenia produktowe. Dział ten wymaga dalszych inwestycji w rozwój w celu osiągnięcia zaplanowanego poziomu sprzedaży i zysków. W przypadku produktów z zakresu medycyny estetycznej i antystarzeniowej odbiorcami są głównie dermatolodzy, prywatne gabinety dermatologiczne, do których przedstawiciele nie są w stanie dotrzeć poprzez szpitale. Nowo zatrudnieni przedstawiciele handlowi w zakresie produktów z zakresu medycyny regeneracyjnej będą wykonywać wiele (do 10) wizyt u klientów w ciągu dnia. W chwili obecnej, działania handlowe związane z produktami medycyny rekonstrukcyjnej ograniczają się do maksymalnie jednej wizyty handlowca na dzień u klientów Spółki.

 

Rozwój oferty produktowej w segmencie endoprotez

Spółka zamierza wprowadzić do oferty endoprotezy stawu kolanowego. Aktualnie rynek endoprotez stawu kolanowego cechuje duża dynamika wzrostu. Wpływ na to mają dwa czynniki – rosnące problemy z nadwagą wśród społeczeństwa, a także wzmożona aktywność fizyczna. Zgodnie z danymi Raportu „Jakość życia w Polsce” (GUS 2015) otyłość to bardzo poważny problem Polaków. Ocenia się, iż ponad połowa Polaków w wieku powyżej 15 lat ma problem z otyłością lub nadwagą (53,3% – dane z 2014 r.). Otyłość w dużym stopniu przyspiesza rozwój zmian zwyrodnieniowych w stawach kolanowych co z kolei ciągnie za sobą konieczność operacji i zastosowania endoprotezoplastyki stawu kolanowego. Ciężka praca fizyczna, wyczynowe uprawianie sportu również prowadzą do szybszego zużywania się stawów, co nierzadko prowadzi także do choroby zwyrodnieniowej. Mając na uwadze powyższe czynniki Zarząd Spółki upatruje szanse rozwoju poprzez wprowadzenie do swojej oferty endoprotez stawu kolanowego.

 

Uruchomienie sprzedaży innowacyjnych suplementów diety (dietetycznych środków specjalnego medycznego przeznaczenia – FSMP)

Spółka rozpoczęła współpracę z „Instytutem długowieczności” działającym przy Uniwersytecie w Południowej Californii na wydziale geriatrii. Instytut zajmuje się badaniem zjawiska starzenia się. Badania te są finansowane przez rząd Stanów Zjednoczonych. Na mocy wspomnianej współpracy, Spółka stanie się dystrybutorem produktów z zakresu medycyny antystarzeniowej opracowanych przez Instytut. Fasting Mimicking Diet™ (dieta imitująca głodówkę. Jest to żywność medyczna specjalnego przeznaczenia (FSMP) służąca do terapii tzw. syndromu metabolicznego i obniżaniu wieku biologicznego. Produkt ten to dzienne racje żywnościowe złożone wyłącznie z naturalnych składników dobranych w taki sposób, aby stymulować aktywność wybranych genów. Organizm przyjmujący dietę przestawia metabolizm na charakterystyczny dla głodówki. Metabolizowane są „zapasy”: tłuszcz oraz komórki stare lub uszkodzone. Po zakończeniu pięciodniowej terapii i rozpoczęciu przyjmowania normalnego pokarmu następuje zwiększona produkcja komórek macierzystych i regeneracja tkanek. Dodatkowym efektem jest redukcja masy ciała wynikająca z niskiej kaloryczności przyjmowanych pokarmów. Produkt ten jest wynikiem badań prowadzonych przez dr Valtera Longo na wspomnianym wcześniej Instytucie Długowieczności. Został on przetestowany klinicznie. Preparat ten służyć będzie obniżeniu wieku biologicznego i eliminacji czynników ryzyka chorób cywilizacyjnych.

Dla inwestorów

Koszyk