MINIHIP

TRZPIEŃ SZYJKOWO-PRZYNASADOWY

Trzpień MiniHip jest nowoczesną konstrukcją dostosowaną do wymogów współczesnych pacjentów. Zakotwiczony w szyjce kości udowej trzpień obciąża w sposób anatomiczny, inaczej niż standardowe proste trzpienie mocowane w trzonie kości. Dzięki temu zapobiega zanikowi kości w nasadzie bliższej uda. MiniHip legitymuje się znakomitymi wynikami klinicznymi. W rejestrze angielskim klasyfikowany jest w grupie A+, o najlepszym wskaźniku przeżywalności. Jest też jednym z pięciu trzpieni najlepiej odtwarzającym anatomię pacjenta.

14-LETNIE WYNIKI KLINICZNE

Opublikowane przez Szwedzki Rejestr Endoprotez badania sugerują, że „klasyczne” trzpienie endoprotez nie są optymalne dla pacjentów poniżej 75. roku życia. W szczególności dotyczy to osób o wyższym poziomie aktywności.

WEDŁUG DANYCH NFZ ZA
ROK 2015

Ponad połowa polskich pacjentów poddanych endoprotezoplastyce stawu biodrowego mieści się w tej grupie. Dzisiejsi pacjenci otrzymują najczęściej „wczorajsze” endoprotezy zaprojektowane z myślą o osobach w innym wieku, innym trybie życia i poziomie aktywności oraz innych oczekiwaniach odnośnie rezultatów endoprotezoplastyki.

grafika_mini_hip_2.jpeg

Badania gęstości kości wokół trzpienia MiniHip wskazują na proces odbudowy tkanki kostnej wokół trzpienia w szczególności w strefach Gruen 1, 6 i 7.

TRZPIEŃ MINIHIP

Daje większy offset, naturalny kąt CCD oraz właściwe położenie środka głowy co skutkuje brakiem tendencji do wydłużania kończyny. Dzięki ułożeniu w osi szyjki trzpień MiniHip odtwarza też antetorsję i jest w naturalny sposób „anatomiczny”.

Kontakt z przedstawicielem

W przypadku chęci uzyskania dodatkowych informacji na temat produktów z zakresu ortopedii i medycyny sportowej zachęcamy do kontaktu. Nasi handlowcy przedstawią kompleksową ofertę dostosowaną do Państwa potrzeb.

Koszyk