HLS

TRÓJKŁYKCIOWA ENDOPROTEZA STAWU KOLANOWEGO

ENDOPROTEZA HLS

 

Endoproteza HLS dzięki koncepcji 3ciego kłykcia i doskonale przemyślanej technice operacyjnej radykalnie ogranicza możliwość wystąpienia problemów powodujących większość rewizji. Kolano HLS to implant z tylną stabilizacją bez wystającego z wkładki polietylenowego bolca charakterystycznego dla kolan PS oraz z płytką klatką Insall’a w komponencie udowym. Funkcję bolca i klatki przejmuje „trzeci kłykieć”.

O zabiegu

1

Endoprotezoplastyka stawu kolanowego jest zabiegiem, w którym zrównoważenie napięcia tkanek miękkich (balans) odgrywa równie ważną rolę jak cięcia kostne.

2

 • Przyczyną większości rewizji endoprotez stawu kolanowego (obluzowania komponentu piszczelowego, zniszczenie polietylenu) jest nieprawidłowy balans więzadeł = nierównomierne obciążenie przedziałów kolana. Rewizje spowodowane wyłącznie przyczynami mechanicznymi stanowią 43% wszystkich zabiegów rewizyjnych (według raportu AJRR – 2016).

TRZECI KŁYKIEĆ OFERUJE:

  • Większą powierzchnię kontaktu w zgięciu = mniejsze ciśnienie wywierane na wkładkę = mniejsze zniszczenie polietylenu.

   

  • Eliminację siły wyważającej wkładkę i komponent piszczelowy przy kontakcie w zgięciu komponentu udowego z bolcem PS.

   

  • Dużą stabilność implantu charakterystyczną dla kolan PS przy jednoczesnej mniejszej resekcji kości.
   

CO WYRÓŻNIA TECHNIKĘ OPERACYJNĄ HLS?

NAJWAŻNIEJSZĄ CECHĄ TECHNIKI OPERACYJNEJ HLS JEST MOŻLIWOŚĆ SPRAWDZENIA NAPIĘCIA TKANEK NA KAŻDYM ETAPIE OPERACJI I ODPOWIEDNIEGO DOSTOSOWANIA CIĘĆ KOSTNYCH. W WIĘKSZOŚCI ENDOPROTEZ KOLANA NAJPIERW PROWADZI SIĘ CIĘCIA KOSTNE A DOPIERO POTEM PRÓBUJE ZBALANSOWAĆ KOLANO, CO NIEKIEDY BYWA BARDZO TRUDNE. W HLS BALANS I CIĘCIA WYKONYWANE SĄ RÓWNOLEGLE NA KAŻDYM ETAPIE OPERACJI. W EFEKCIE KOLANO JEST DOBRZE ZBALANSOWANE I NIE DOCHODZI DO PRZECIĄŻEŃ, JEDNEGO Z KŁYKCI.

Kontakt z przedstawicielem

W przypadku chęci uzyskania dodatkowych informacji na temat produktów z zakresu ortopedii i medycyny sportowej zachęcamy do kontaktu. Nasi handlowcy przedstawią kompleksową ofertę dostosowaną do Państwa potrzeb.

© Massmedica 2023 Wszelkie prawa zastrzeżone. 

Projekt i wykonianie Simle Med

Koszyk