Postanowienia noworoczne – czyli jak wziąć się za siebie z czułością?

Doskonale wiemy, jak to jest z postanowieniami noworocznymi – zwykle ich termin ważności mija już w połowie stycznia. Ponieważ jednak aktualnie więcej czasu spędzamy w domach, a nasze pokoje zamieniły się w centra dowodzenia, to świetna okazja do tego, by poświęcić sobie więcej uwagi niż zwykle. Przecież centrum dowodzenia musi mieć kapitana w dobrej formie – to on (ona) tu dowodzi. Jak postawić sobie cele i jak je zrealizować? O tym poniżej.

W tym roku zacznę się więcej ruszać…

… powiedziała większość z nas, następnie pojawiając się na siłowni dwukrotnie i nigdy więcej przez resztę roku. Tym razem, kiedy tego typu miejsca są zamknięte, zadanie wydaje się być ułatwione – nie musisz kupować karnetu, wychodzić z ciepłego mieszkania ani zaopatrywać się w wyszukany strój, który już w lutym wyląduje na dnie szafy. Z pomocą przychodzi Ci Internet i mnogość przeróżnego rodzaju ćwiczeń: joga, aerobik, kalistenika, zumba – absolutnie wszystko, co może Ci tylko przyjść do głowy. Instruktorzy udostępniają nagrania na YouTube, swoich stronach internetowych i bardzo często robią to zupełnie za darmo. Jedyne, czego potrzebujesz, to pół godziny dziennie kilka razy w tygodniu, by nabrać nowej sprawności fizycznej. Tyle z pewnością dasz radę wygospodarować. Korzyści? Więcej energii, poprawa zdrowia, zminimalizowanie ryzyka różnych chorób oraz zmniejszenie masy ciała. I to wszystko absolutnie za darmo – u Ciebie w mieszkaniu.

W tym roku zrzucę kilka kilogramów

Po świątecznym objadaniu się pysznymi potrawami często decydujemy się na przeanalizowanie swojej wagi i dochodzimy do wniosku, że warto byłoby pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Wówczas przeważnie decydujemy się na katorżnicze diety, głodówki i na krótką metę skuteczny, ale niezdrowy, tryb życia, rezygnując z wielu produktów spożywczych. Takie impulsywne działania nie tylko powodują efekt jojo, ale także negatywnie wpływają na nasze zdrowie – chwieją naszą gospodarką metaboliczną, ale także hormonalną. To z kolei ma negatywne skutki nawet w perspektywie długoterminowej. Jak zatem zdrowo się odchudzać? Zdrowo jedząc.

Na początku zacznij od 5-dniowego programu przywracającego równowagę metaboliczną ProLon. To dieta skomponowana przez badaczy i naukowców, pracujących nad odmładzaniem organizmu i wydłużaniem życia w zdrowiu. Każdy z posiłków ProLon został specjalnie opracowany. Program odżywia i nawadnia komórki jednocześnie wprowadzając organizm w stan autofagii, czyli procesu oczyszczania organizmu ze starych i uszkodzonych komórek, które następnie zastępowane są nowymi. Zapomnij o 20-dniowych głodówkach, podczas których odczuwasz zniechęcenie i osłabienie. To tylko 5 dni, po których będziesz się czuć doskonale, a Twoje ciało i umysł będą odświeżone.

Po takim resecie idealnie jest wgrać nowy program 🙂 Zacznij jeść zdrowo. Zrezygnuj z cukru, czerwonego mięsa, żywności przetworzonej i tłuszczów pochodzenia zwierzęcego. Wprowadź do jadłospisu warzywa, owoce, ziarna i oliwę. Raz w tygodniu zjedz rybę. Twój organizm za to odwdzięczy Ci się zdrowiem, doskonałym samopoczuciem oraz zrzuceniem wagi do takiej, jaka będzie dla Ciebie odpowiednia.

W tym roku zadbam o swoje zdrowie

Wyświechtany frazes stał się teraz niezwykle istotnym celem. Chyba każdy z nas zaczął zwracać większą uwagę na swój stan zdrowia. Wprowadzenie i konsekwentne realizowanie powyższych dwóch celów to już połowa sukcesu. Zadbaj o odpowiednie nawodnienie. Często zapominamy o piciu wody, chętnie wlewając w siebie litry kawy. Zgodnie z normami ustalonymi przez Instytut Żywności i Żywienia kobiety powinny pić 2, a mężczyźni 2 i pół litra wody. Jeśli w ciągu dnia zdarza Ci się o tym zapomnieć, ustaw przypomnienia w telefonie lub zainstaluj specjalną aplikację, która da Ci znać o konieczności wypicia kolejnej szklanki wody.

Wykonaj także podstawowe badania – samą morfologię przynajmniej raz w roku. Jeśli palisz, wykonaj także rentgen klatki piersiowej (a najlepiej rzuć także palenie), a jeśli jesteś kobietą, wykonaj badania ginekologiczne. Zapytaj swojego lekarza o to, jaka diagnostyka jest wymagana w przypadku Twojego stanu zdrowia. Pamiętaj, że wykonanie badań pozwoli zapewnić Ci spokój i utrzymać życie w zdrowiu lub umożliwi szybką reakcję w razie jakichkolwiek problemów. Nie lekceważ badań profilaktycznych. Niech to będzie Twój pierwszy krok w postanowieniach noworocznych.

W tym roku poświęcę sobie więcej uwagi

To również bardzo ważne postanowienie. Często w natłoku ważnych spraw zapominamy o najważniejszym – czyli o sobie. Jemy cokolwiek, byle zabić głód, bagatelizujemy swoje samopoczucie, nie dbamy o wysypianie się i pielęgnację ciała, które to wszystko dzielnie znosi. Dlatego w tym roku postaw SIEBIE na pierwszym miejscu. Zamiast tuszować makijażem cienie pod oczami, zadbaj o swój sen i nawilżanie skóry. Wypróbuj kosmetyki, które mają działanie silnie nawilżające i odmładzające. Nie pomijaj skóry ciała, to tylko kilka minut dziennie, a napięcie skóry brzucha czy ud poprawi się błyskawicznie. Zwłaszcza kiedy połączysz pielęgnację ze wszystkimi powyższymi postanowieniami.

Popracuj także nad swoim umysłem – sprawdź, czy medytacja to idealny dla Ciebie sposób odpoczynku. Jeśli nie ona – być może znajdziesz wieczorem czas na długą kąpiel lub zaczytanie się w niezwykłych pozycjach książkowych? Pamiętaj, by wygospodarować dla siebie więcej czasu i zadbać o swoje samopoczucie.

Nie jesteś tylko ciałem. Zatroszcz się o swój umysł – sprawdź, czy medytacja to do dla Ciebie odpowiedni sposób odpoczynku. Niemyślenie ma o wiele lepszy wpływ na naszą psychikę niż myślenie pozytywne. Nie zniechęcaj się. Mało komu wychodzi od razu. Jeśli nie medytacja w bezruchu, to może spacer? Spacer chociaż pół godziny dziennie, najlepiej na łonie natury. Kontaktu z przyrodą nie zastąpi nam żadna cudowna pigułka, dieta ani krem. Czytaj książki kiedy tylko możesz. Rób to, co kochasz. Zadbaj o SIEBIE.

W tym roku zacznę realizować swoje postanowienia

Tego Ci życzymy – konsekwencji w dbaniu o siebie i swoje zdrowie. Niech ich realizacja przychodzi Ci z radością.