Ogranicz kalorie, będziesz młodsza!

Udowodniono, że okresowe posty uruchamiają szereg pozytywnych procesów w całym organizmie – nie tylko poprawiają ogólne zdrowie i chronią przed chorobami cywilizacyjnymi, ale też regenerują skórę i pomagają w utrzymaniu szczupłej sylwetki. To skuteczny sposób na odmłodzenie wyglądu!

Co się dzieje w skórze, gdy organizm pości?

W trakcie głodówki dochodzi do zniszczenia starych, uszkodzonych komórek i powstania w ich miejsce nowych (to tzw. proces autofagii). Dzięki temu można zahamować proces obumierania komórek, który okrada nasz organizm z energii i składników odżywczych i prowadzi do uwolnienia mediatorów stanu zapalnego, co przyczynia się też do przedwczesnego starzenia się skóry.

Dlaczego lepiej stosować dietę imitującą głodówkę zamiast klasycznego postu?

– Ponad 20 lat zajęło nam opracowanie idealnej formuły diety naśladującej głodówkę – wyjaśnia prof. Valter Longo, światowej sławy gerontolog. – Dzięki wieloletnim badaniom dowiedzieliśmy się, ile jedzenia można dodać, aby nie stracić efektu poszczenia, i jakie składniki powinna zawierać taka dieta. Uzyskaliśmy produkt, który zawiera mało protein i mało cukru, a stosunkowo dużo tłuszczy. ProLon oparty jest na ekologicznych składnikach roślinnych, zawiera też specjalnie opracowane suplementy, które maksymalizują odżywcze wartości spożywanych posiłków. To zapewnia bezpieczeństwo terapii głodówkowej, na wypadek, gdyby organizm zaczął sięgać zbyt głęboko do swoich rezerw. A to niestety dzieje się, gdy pacjenci samodzielnie próbują naśladować głodówkę w domu. Zamiast pozytywnych efektów, pojawiają się negatywne, dlatego naprawdę odradzam takie improwizacje.

prolon

Silna regeneracja skóry

ProLon to gotowa, „pudełkowa” dieta imitująca głodówkę, jest więc niezwykle wygodna w stosowaniu. To pierwszy i jedyny na świecie opatentowany program imitujący post, którego skuteczność została udowodniona w wielu badaniach, które wykazały między innymi, że w 4. dobie trwającej 5 dni głodówki następuje 700% wzrost ilości komórek macierzystych w organizmie! Poprzez aktywację komórek macierzystych bądź progenitorowych, które uruchamiają procesy regeneracji, kiedy wracamy do normalnego odżywiania po zakończeniu diety imitującej post, dochodzi do odbudowy układów i narządów w naszym organizmie, w tym naszego największego narządu, jakim jest skóra.

Osoby, które przeszły już przynajmniej jeden cykl Prolonu, obserwują u siebie:

  • oczyszczenie skóry z toksyn,
  • rozświetlenie skóry, która staje się gładsza i bardziej promienna,
  • na skutek wyciszenia stanów zapalnych – złagodzenie podrażnień i chorób zapalnych skóry, takich jak atopowe zapalenie skóry, egzema,
  • osoby z tendencją do powstawania tłuszczaków zaobserwowały ich zmniejszanie się.

Rachel Hunter, modelka i aktorka, która jest fanką ProLonu, mówi, że jest to dla niej najlepszy kosmetyk!

Sposób na smukłą sylwetkę

Kiedy zmniejszasz ilość spożywanych kalorii, wiadomo, waga będzie spadać. W wypadku ProLonu mechanizm ten jest jednak bardziej złożony. Choć ten 5-dniowy program trudno nazwać dietą odchudzającą, uruchamia on procesy przyczyniające się do utraty tkanki tłuszczowej (średnio 3,6 kg) i to tej najbardziej niebezpiecznej dla zdrowia – zlokalizowanej w okolicy brzucha. Badania prowadzone przez 10 lat na 359 tys. dorosłych Europejczyków wykazały, że szeroki obwód pasa oraz tkanka tłuszczowa w okolicach brzucha (tzw. tłuszcz trzewny) wiążą się z częstszym występowaniem cukrzycy, nadciśnienia, wysokiego cholesterolu oraz schorzeń serca. Obwód pasa powyżej 102 cm u mężczyzn i 89 cm u kobiet dwukrotnie zwiększa ryzyko przedwczesnej śmierci w porównaniu z osobami, u których obwód w pasie wynosi poniżej 86 cm u mężczyzn i 71 cm u kobiet.

Jak działa w tym wypadku ProLon? Insulina gromadzi tłuszcz i glikogen, hamując jednocześnie lipolizę. ProLon powoduje, że organizm zaczyna dobrze wykorzystywać zgromadzony tłuszcz i glikogen – utrzymując insulinę na niskim poziomie wystarczająco długo, aby pozwolić organizmowi wykorzystać zapasy glikogenu i sięgnąć po tłuszcz. Dieta ta uwalnia także hormon wzrostu, który zapobiega utracie masy mięśniowej, oraz epinefrynę, która z kolei wzmaga przypływ energii i poprawia samopoczucie. Co też warte podkreślenia, metabolizm ulega poprawie także po zakończeniu głodówki, chroniąc przed powrotnym tyciem. Rekordziści, po przejściu kilku cyklów ProLonu, odnotowali nawet 15 kg utratę wagi!