Magnezix

Innowacyjne biodegradowalne implanty wykonane ze stopu magnezu

 

 

 

Magnezix to jedyne na świecie, biowchłanialne implanty wykonane ze stopu magnezu. Przełomowe rozwiązanie, które pozwala na wykonanie tylko jednej operacji.

 

Od złamanych kości po chirurgię plastyczną i korygowanie wad pozycji – spośród milionów implantów wszczepionych chirurgicznie do organizmu podczas operacji ortopedycznych, niemała liczba musi zostać usunięta ponownie, ponieważ wywołują niepożądane reakcje. Druga operacja zawsze wiąże się z potencjalnym ryzykiem dla pacjenta: operacja może uszkodzić naczynia krwionośne lub nerwy, a znieczulenie i ewentualna infekcja to dodatkowe ryzyko, nie wspominając o bólu wynikającym z operacji i związanym z nią zwolnieniem lekarskim (średnio do 3 dni). Do tego dochodzi ograniczona mobilność.

Najbardziej rozpowszechniony do tej pory rodzaj implantów jest wykonany z tytanu lub stali ze względu na ich stabilność i wytrzymałość. Jednak większość przypadków, w których są one używane, wymaga jedynie tymczasowej stabilizacji i unieruchomienia kości, aż do jej wygojenia – później implanty stałe nie spełniają żadnej funkcji w organizmie i mogą powodować reakcje na ciało obce.

Aby uniknąć tych zagrożeń, można zamiast tego zastosować resorbowalne implanty polimerowe (na bazie kwasu poliglikolowego i/lub kwasu polimlekowego, PGA / PLA), ale ich zastosowanie jest mocno ograniczone ze względu na ich słabe właściwości mechaniczne.

Implanty Magnezix oferują jedno i drugie, łączą sprawdzoną stabilność implantów metalowych z resorbowalnością polimerów, ale bez wad tych systemów – to prawdziwa innowacja w świecie traumatologii!

 

Dowiedz się więcej