Magnezix w ofercie Massmedica

Massmedica stale podąża nie tylko za najnowszymi trendami w zakresie anti-aging, ale także ortopedii i medycyny rekonstrukcyjnej. To o tej ostatniej będziemy dziś pisać, ponieważ zostaliśmy dystrybutorem Magnezix – pierwszych na świecie metalowych implantów wchłanialnych do zespoleń drobnych kości, produkowanych przez lidera w tej dziedzinie – firmę Syntellix. Czemu implanty są naprawdę innowacyjne – o tym dowiecie się z tego materiału.

Magnezix to pierwszy na świecie metalowy implant zbudowany ze stopu magnezu, który jest całkowicie biodegradowalny. Co to oznacza? Magnezjum ma właściwości mechaniczne metalu, ale ulega stopniowej biodegradacji w ciele i jest całkowicie zastępowany endogenną tkanką po okresie od roku do 3 lat. Może być stosowany jako implant do łączenia małych kości czy ich fragmentów w przypadkach takich, jak:

  • śródstawowe i pozastawowe złamania
  • pseudoartozy, artrodezy i osteotomie
  • złamania awulsyjne
  • złamania kostno-chrzęstne.

 

Jest to unikalne rozwiązanie, dzięki któremu nie jest konieczna ponowna operacja usunięcia metalu.

Magnezix to implant kompletny. Łączy zalety polimerów (biodegradowalność) i stali czy tytanu (wytrzymałość mechaniczna), ale zapewnia jednocześnie wykonanie zabiegu bez konieczności ponownej ingerencji chirurgicznej. Materiał charakteryzuje się idealnym, z punktu widzenia procesu gojenia tkanki kostnej, tempem utraty wytrzymałości mechanicznej. Utrzymuje ją zatem znacznie dłużej niż wchłanialne implanty polimerowe. Co więcej, jest zbliżony pod względem wytrzymałości mechanicznej i elastyczności do kości korowej – nie pozostawia więc efektu przesztywnienia zespolenia, co promuje osteointegrację.

To jednak nie jedyne zalety implantów Magnezix. Jest on wolny od aluminium, niklu, chromu i kobaltu oraz – co ważne – nie powoduje uczuleń. Posiada również właściwości antyinfekcyjne. Może być także stosowany u dzieci i młodzieży.

Wykorzystanie implantów Magnezix to krok w stronę prawdziwej rewolucji w zakresie medycyny rekonstrukcyjnej. Wszystkich przedstawicieli szpitali, zainteresowanych zakupem implantów, zapraszamy do kontaktu pod adresem biuro@massmedica.com lub pod numerem telefonu: +48 22 611 39 60.