Magnezix dla pacjentów

Magnezix – jedyne na świecie, rewolucyjne implanty wykonane ze stopu magnezu

Operacyjne leczenie narządu ruchu często oznacza dla pacjenta konieczność powtórnego wykonania zabiegu w celu usunięcia implantu. Wiąże się to nie tylko z ingerencją anestezjologiczną, ale również dodatkowym stresem i dłuższą rekonwalescencją. Rewolucyjne implanty Magnezix całkowicie eliminują te problemy, a ponadto zapewniają pacjentowi cały szereg dodatkowych korzyści.

 

 

Wytrzymałość metalu, zalety polimerów

Chirurgia urazowa często wiąże się z dyskomfortem pacjentów, powodowanym niewłaściwym dopasowaniem się implantów. Co więcej, wymagana jest powtórna operacja w celu usunięcia metalu. Magnezix to rewolucyjne, biodegradowalne implanty, które eliminują wszystkie te niedogodności. Magnezix ma właściwości mechaniczne metalu, ale ulega stopniowej biodegradacji w ciele i jest całkowicie zastępowany endogenną tkanką po okresie od roku do 3 lat. Jest to unikalne rozwiązanie, dzięki któremu nie jest konieczna ponowna operacja usunięcia metalu.

 

 

Porównanie implantów

Magnezix

Implanty polimerowe

Implanty tytanowe

Biowchłanialność
Biowchłanialność
Biowchłanialność
Biowchłanialność
Wytrzymałość porównywalna do tkanki endogennej
Wytrzymałość porównywalna do tkanki endogennej
Wytrzymałość porównywalna do tkanki endogennej
Wytrzymałość porównywalna do tkanki endogennej

 

 

Pierwiastek niezbędny do funkcjonowania ludzkiego organizmu –

pozytywny skutek uboczny

Implanty Magnezix stworzone są ze stopu magnezu, którego pierwiastek jest jednym z podstawowych elementów niezbędnych do funkcjonowania ludzkiego organizmu. Proces wchłaniania się implantu powoduje, że prócz powstawania naturalnej tkanki kostnej, pacjent na bieżąco otrzymuje pewne zapotrzebowanie na magnez.

 

 

Mniej bólu, mniej ryzyka, mniej stresu

Narkoza, podawana zwłaszcza dzieciom, wiąże się możliwością wystąpienia powikłań. Implanty Magnezix pozwalają wykonać tylko jedną operację, co minimalizuje to ryzyko, dlatego doskonałym ich zastosowaniem będą operacje u dzieci i młodzieży.

 

 

Magnezix – dla kogo?

Innowacyjne implanty Magnezix łączą wytrzymałość metalu i wchłanialność charakterystyczną dla polimerów. Ustanawiają zupełnie nowy standard w chirurgii ortopedycznej i mogą być wykorzystywane w niemal wszystkich przypadkach, w których stosowane są również konwencjonalne implanty.

Obszary zastosowania Magnezix to operacje w obrębie małych i średnich kości, w których stosowany jest implant w celu tymczasowej stabilizacji złamania, osteotomii lub umocowania tkanek miękkich. Typowe zastosowania to między innymi:

  • Korekta paluch koślawego (haluksy)
  • Usztywnienia małych stawów (np. palców stóp)
  • Stabilizacja przy operacjach stawów rzekomych (brak zrostu kostnego po operacji pierwotnej)
  • Mocowanie oderwanych tkanek do kości
  • Mocowanie oddzielonych od kości fragmentów chrząstki

Ponadto implanty Magnezix są z powodzeniem stosowane również u szczególnie wrażliwych alergików, którzy nie tolerują konwencjonalnych implantów.

Szkielet człowieka jest szczególnie narażony na złamania kości w dzieciństwie. Dzieje się tak, ponieważ dziecięcy szkielet nadal znajduje się w fazie rozwoju.

To jednak nie powstrzymuje dzieci przed zabawą i bieganiem w beztroski i nieskrępowany sposób. Z tego powodu niestety czasem dochodzi do mniejszych i większych urazów.

Złamania u dzieci goją się znacznie szybciej i dużo lepiej niż u dorosłych, a także mogą się automatycznie korygować w trakcie wzrostu. Jeśli jednak tymczasowe unieruchomienie kości jest nadal uważane za konieczne, implant Magnezix jest rozwiązaniem szczególnie przyjaznym dziecku. Dzieje się tak, ponieważ jest on nie tylko biowchłanialny w organizmie, ale również przekształcany w naturalną tkankę kostną, dzięki czemu nie ma żadnego negatywnego wpływu na dalszy wzrost.

Co więcej, konwencjonalne implanty muszą zostać usunięte chirurgicznie – co wiąże się z kolejną operacją, poddaniem dziecka narkozie, ale także dodatkowym bólu i stresie. Dzięki Magnezix można tego dzieciom oszczędzić.

Sport jest dobry dla zdrowia i zachowania kondycji. To także doskonały sposób na relaks po stresującym dniu. Ponad 76% Polaków deklaruje, regularnie uprawia przynajmniej jedną dyscyplinę. Ćwiczenia fizyczne mogą jednak prowadzić do wypadków, powodujących złamanie kości. Upadek z roweru lub przewrócenie się podczas jazdy na rolkach może łatwo doprowadzić do złamania nadgarstka lub przedramienia.

Złamania przedramienia i łokcia są najczęstszymi rodzajami złamań, ponieważ podczas upadku intuicyjnie próbujemy podeprzeć się rękami. Ciągłe fizjologiczne obciążenie lub przeciążenie kości może również powodować złamania stresowe, które często wpływają na kości środkowej stopy, kostki i goleni u biegaczy i piłkarzy.

W takich przypadkach nie warto iść na kompromis. Implanty Magnezix posiadają wytrzymałość metalu – są zatem wielokrotnie mocniejsze niż konwencjonalne implanty polimerowe. W przeciwieństwie do zwykłych metalowych śrub lub drutów, nie trzeba ich ponownie chirurgicznie usuwać z ciała – ponieważ są biowchłanialne. Składniki stopu magnezu wykorzystywane w Magnezix stymulują ludzkie komórki kostne (osteoblasty) i wspomagają wzrost kości. Silne działanie hamujące powstawanie infekcji podczas wchłaniania magnezu pomaga także zmniejszyć powikłania pooperacyjne. Biomechaniczne właściwości Magnezix podobne są do właściwości ludzkiej kości, dlatego przeciwdziałają także osteopenii (osłabieniu kości).

Problemy ze stopami to jedna z najczęstszych dolegliwości. Według badań, dwie na trzy kobiety mogą się ich spodziewać na pewnym etapie życia.

Paluch koślawy – inaczej haluks – jest wynikiem przeciążenia i osłabienia tkanek. To charakterystyczne, nieprawidłowe schorzenie prowadzi do problemów z chodzeniem, bólu oraz pogorszenia jakości życia u wielu cierpiących na tę dolegliwość – głównie kobiet.

Śruby kompresyjne Magnezix doskonale spełniają funkcję tymczasowego elementu nośnego przy wykonywaniu operacji palucha koślawego: kość jest początkowo podparta przez implant, a ponieważ on w trakcie gojenia stopniowo się wchłania, kość jest w stanie dźwigać coraz większe obciążenie – bez pozostawiania w ciele jakichkolwiek ciał obcych.

 

 

Magnezix to innowacyjne rozwiązanie, ułatwiające wykonywanie operacji oraz doskonale tolerowane przez pacjentów w każdym wieku. Czeka Cię operacja? Zapytaj swojego lekarza o Magnezix i dowiedz się więcej o wszystkich korzyściach płynących z wykorzystania tego rewolucyjnego implantu.

 

 

Zastosowanie Magnezix:

  • śródstawowe i pozastawowe złamania
  • pseudoartozy, artrodezy i osteotomie
  • złamania awulsyjne
  • złamania kostno-chrzęstne

 

 

Lista szpitali wykonujących zabiegi z wykorzystaniem Magnezix

Lista jest stale aktualizowana

Dr Jarosławski
Szpital Dworska
ul. Dworska 1B
30-314 Kraków

 

Dr Marek Czerner
KORT Klinika
ul. Kilińskiego 3a
48-317 Korfantów

Dr Szuścik
Szpital Św. Róży
ul. Skotnicka 230A
30-394 Kraków

 

Dr Słowiński, Dr Michalski
Szpital wielospecjalistyczny Mediq
ul. Piłsudskiego 20
05-120 Legionowo

 

Dr Piontek
Rehasport
ul. Górecka 30
60-201 Poznań

dr n. med. Arkadiusz Bielecki
dr Mateusz Trzeciak
dr Tomasz Wejman
dr Marek Kulczyk
Szpital św. Rodziny
Rudna Mała 600
36-060 Rudna Mała

 

Sport-Klinika
ul. Bankowa 2
44-240 Żory

 

Humana Medica
ul. Fabryczna 39
15-369 Białystok