Kwas hialuronowy – tak czy nie?

Jedni określają go mianem „eliksiru młodości”, inni zarzucają mu krótkotrwały okres działania. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej tej szeroko stosowanej substancji.

wypełniacze

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w ludzkiej skórze. Jego podstawowym działaniem jest ochrona skóry przed wysychaniem i wiotczeniem. Dodatkowo, zwalcza wolne rodniki, które są jednym z bezpośrednich sprawców efektu starzenia. Im więcej mamy lat, tym mniej mamy w swoim ciele naturalnie wytwarzanego kwasu hialuronowego. W konsekwencji, dochodzi do degeneracji tkanek – skóra wysusza się, wiotczeje i pojawiają się zmarszczki.

Zabieg

Podczas wykonywania zabiegu lekarz wstrzykuje w głąb naskórka preparaty zawierające kwas hialuronowy. Warto podkreślić, że wstrzykiwana substancja jest biozgodna – tym samym, po pewnym okresie ulega naturalnemu rozpadowi w organizmie. W przeciwieństwie do botoksu lub silikonu, w przypadku zastosowania kwasu hialuronowego ryzyko uczulenia jest znikome. Mimo tego, przed podjęciem jakichkolwiek działań, niezbędne jest przeprowadzenie wywiadu lekarskiego. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Kwas jest wprowadzany przy użyciu tępo zakończonej długiej igły, która dzięki swojej budowie nie powoduje siniaków – nie uszkadza naczyń krwionośnych i nerwów. Później lekarz modeluje twarz i dopasowuje znajdujący się pod nią żel. Kolejne kroki polegają na wprowadzeniu w dolną linię twarzy specjalnych nici wykonanych z polidioksanonu, dzięki czemu ulegają rozpuszczeniu w tkankach. Mają one za zadanie pobudzić skórę do produkcji własnego kwasu hialuronowego i kolagenu

Trwałość

Ciężko jest podać konkretną ilość dni lub miesięcy, jednak w zależności od jakości użytego preparatu, miejsca podania i wykonania, efekty mogą utrzymywać się od sześciu do nawet dwunastu miesięcy. Najlepszy efekt uzyskamy decydując się na zabieg, który jest wykonywany w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej z użyciem wysokiej jakości preparatu.

Dobrej jakości kwas hialuronowy z całą pewnością może być określany mianem eliksiru młodości. Dzięki jego zastosowaniu, możemy bardzo szybko poprawić wygląd naszej skóry. A jakie są Wasze doświadczenia z kwasem hialuronowym? Dajcie znać w komentarzach!