Dlaczego Prolon to recepta na dłuższe życie w zdrowiu?

Badania kliniczne nie pozostawiają nam wątpliwości – głodówka pomaga w uzyskaniu wymarzonej sylwetki, obniża ciśnienie krwi i działa przeciwstarzeniowo. Skąd właściwie wziął się ProLon? Został wymyślony przez gerontologa, profesora Valtera Longo, który na University of Southern California prowadził badania na myszach. Grupa gryzoni, która stosowała okresową głodówkę była nie tylko lżejsza, sprawniejsza, ale także bardziej długowieczna (aż o osiemnaście procent). Dodatkowo, populacja poddana eksperymentowi o połowę rzadziej zapadała na raka i była mniej podatna na rozwój stanów zapalnych.

Ponad 20 lat badań profesora Longo pozwoliło mu potwierdzić tezę: okresowa głodówka pomaga utrzymać zdrową sylwetkę, redukować ciśnienie krwi, poziom cholesterolu i innych kluczowych dla zdrowia wskaźników. Co ważne, profesor Longo potwierdził, że głodówka wywołuje efekt anti-aging na poziomie komórkowym. O ile w przypadku postu okresowego (intermittent fasting) organizm czerpie benefity głównie w obszarze redukowania nadwagi, to procesy przeciwstarzeniowe uruchamiają się dopiero po trzech-czterech dniach głodu. Tym samym, dzięki diecie IF schudniemy, ale nie pozostaniemy „wiecznie młodzi”.

Dopiero właściwa głodówka (która rozpoczyna się po trzech-czterech dobach postu), uruchamia określone procesy biologiczne. Co ważne, podczas stosowania diety Fasting Mimicking Diet, nie możemy spożywać żadnego dodatkowego jedzenia. Poza specjalnymi posiłkami, które zawiera program ProLon, dozwolona jest jedynie woda. W dzisiejszych, zabieganych czasach trudno jest utrzymać pełny post. Krótko mówiąc, życie zawodowe i prywatne trudno pogodzić z kompletnym wyłączeniem jedzenia. Na szczęście Dlatego Longo stworzył dietę, dzięki której będziesz w stanie korzystać z benefitów głodówki, bez głodowania. Jak to możliwe? ProLon to zestaw pięciu pudełek (po jednym na każdy dzień), które zawierają specjalnie przygotowane posiłki, takie jak zupy, batony, suplementy witaminowe i herbaty ziołowe. Łącznie, ProLon zawiera ponad 60 składników, które sprawiają, iż organizm myśli, że głoduje. Specjalne posiłki powodują więc, przełączenie do trybu naprawczego, w konsekwencji odmłodzenie tkanek.

Dlaczego warto postawić na ProLon? Jego działanie zostało udowodnione klinicznie. Po pierwsze, ProLon obniża poziom glukozy na czczo, której zbyt wysoki poziom może warunkować ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2 i chorób układu krążenia. W badaniach, profesor Longo wykazał spadek o 11 procent, który – co ważne – utrzymał się na poziomie 6 procent po tym gdy badani powrócili do standardowej diety. Po drugie, Prolon obniża poziom wskaźnika IGF-1, czyli hormonu starzenia, który dodatkowo zwiększa ryzyko zachorowania na raka i inne choroby związane ze starzeniem. W tym przypadku, poziom IGF-1 obniżył się o 24 procent, utrzymując się po tygodniu na poziomie 15 procent.

Prolon to skuteczny, przebadany klinicznie program dietetyczny, który pozwala nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale także poprawić poziom kluczowych dla życia w zdrowiu wskaźników. W konsekwencji, możemy być w stanie funkcjonować dłużej, w lepszej formie. Przystępna forma diety pozwala nam na jej dopasowanie nawet do najbardziej wymagającego trybu życia.