5 zabiegów na jesień

Jesień to dobry moment na zregenerowanie skóry po intensywnym lecie, podczas którego poddawaliśmy skórę długotrwałemu nasłonecznieniu. Przygotowaliśmy propozycję pięciu zabiegów, które warto wykonać tej jesieni.

 

kobieta jesieńMezoterapia igłowa

Zastrzyk wartościowych witamin, minerałów i innych korzystnie oddziałujących składników – tego właśnie potrzeba skórze po okresie intensywnej eksploatacji na słońcu. Mezoterapia skutecznie odżywia i regeneruje zmęczoną po lecie cerę. Śródskórne podanie koktajli rewitalizujących oddziałuje na fibroblasty, które warunkują produkcję kolagenu i elastyny. Dodatkowo, poprzez wykorzystanie kwasu hialuronowego, nasza skóra z pewnością stanie się o wiele bardziej jędrna i elastyczna.

Epilacja laserem

Jeżeli zastanawiałaś się nad trwałym usunięciem owłosienia, to nie ma lepszego momentu niż okres jesienno-zimowy. Warto poczekać aż opalenizna nieco zblednie. Dzięki temu zredukujemy ryzyko poparzeń w wyniku działania lasera. Przez kilka tygodni przed zabiegiem nie należy używać depilatora i wosku. Latem tego typu sytuacja mogłaby się okazać dość kłopotliwa. Na szczęście jesienią nasze ciało zwykle zakrywają ubrania. Dodatkowo, po zabiegu nie należy eksponować wydepilowanych części ciała na słońcu. Jest to więc idealny moment na poddanie się zabiegowi epilacji.

Mikrodermabrazja

Jesień sprzyja także wykonywaniu zabiegu mikrodermabrazji. Zabieg mechanicznego złuszczania naskórka polega na eliminacji zrogowaciałej warstwy skóry za pomocą specjalnych głowic. Finalnym efektem mikrodermabrazji jest usunięcie zrogowaciałej warstwy, dzięki czemu skóra staje się delikatniejsza. Jednocześnie skóra staje się bardziej wrażliwa i podatna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Po zabiegu nie warto wystawiać jest na działanie szkodliwego promieniowanie.

Laserowe zamykanie naczynek

Rozszerzone naczynka krwionośne to kłopotliwa przypadłość, spowodowana zbyt dużym ciśnieniem krwi w żyłach. Naczynka przestają się regularnie kurczyć i rozkurczać, w konsekwencji ulegają rozszerzeniu i pękają. Niekiedy efekt ten jest bardzo mocno widoczny pod skórą. Zabieg naświetlania laserem IPL to skuteczny sposób na obkurczenie naczynek krwionośnych, który jest szczególnie rekomendowany podczas leczenia obszarów dotkniętych trądzikiem różowatym, a także rumieniem. Po przeprowadzeniu zabiegu skóra staje się bardziej wrażliwa, dlatego należy unikać ekspozycji ciała na słońcu. Nie można także korzystać z sauny i podejmować wysiłku fizycznego.

Peeling

Głównym celem peelingu chemicznego jest pobudzenie skóry do regeneracji, przy jednoczesnym pozbyciu się martwych komórek naskórka. Latem na skórę silniej oddziałują alergeny, pojawia się także więcej podrażnień, które są konsekwencją np. nadmiernej ekspozycji słonecznej. Dzięki peelingowi chemicznemu, skóra staje się bardziej gładka i rozjaśniona. Zmarszczki i przebarwienia stają się mniej dostrzegalne, a skóra zostaje pobudzona do regeneracji.

Jak widać, współczesna medycyna przeciwstarzeniowa oferuje nam szereg zabiegów, korzystnie oddziałujących na kondycję naszej skóry. Mezoterapia, epilacja, mikrodermabrazja, peeling, a może laserowe zamykanie naczynek? Daj znać w komentarzu, które zabiegi planujesz wykonać tej jesieni!